Росія посилює мілітаризацію вищої освіти, інтегруючи заклади навчання у свою воєнну машину. З 1 вересня 2026 року в усіх транспортних вишах Російської Федерації запровадять обов'язковий базовий курс з безпілотних систем.
Про це повідомив Центр протидії дезінформації. Поряд із масовим вербуванням студентів до підрозділів безпілотних військ, влада переходить до прямого примусу.
Під дію нової програми підпадають 19 профільних університетів та 86 їхніх філій по всій країні. Це означає, що щонайменше 150 тис.
студентів вищих навчальних закладів, а разом із коледжами — понад 250 тис. молодих людей, відтепер зобов'язані освоювати навички, які держава-агресор прагне використати потім у війні проти України.
Читать на apostrophe.ua